Хмельницький. Бібліотека для дітей та юнацтва

Booking.com

У місті Хмельницькому обласна бібліотека для дітей та юнацтва розпочала своє існування в червні 1944 року під керівництвом Кріпосного К.Є. На той момент в бібліотеці працювало всього 7 чоловік на 4 відділи. Тодішній фонд бібліотеки складався з 2550 книг.
Розрахована бібліотека в Хмельницькому була в основному на школярів з 1 по 10 клас. Одними з перших людей, які працювали в бібліотеці, були Везденецкая Л.П., Снігур М.С., Бабицька Л.Д., Панасюк Я.К., Гула М.П. Починаючи з 1946 і закінчуючи 1967 роком, керівництво бібліотеки очолювала Ася Абрамівна Бабич. Саме під її чуйним і вмілим керівництвом бібліотека отримала поштовх до розвитку. Вона представлялася як умілий, працьовитий і талановитий організатор, а також скромний і повний ентузіазму людей. Бібліотека розміщувалася в будівлі «Тракторозбута» 1952 по 1974 рік, і саме під час керівництва Асі Абрамівни була завершена добудова цього двоповерхового будинку.
У нове приміщення площею 1500 квадратних метрів Харківська бібліотека перебралася в 1974 році, і бібліотека зобов'язана цим своєму директору Тамарі Панасовне Александрової, яка керувала установою в період з 1967 по 1978 роки. Ця жінка була енергійним діловим керівником і була удостоєна звання Заслуженого працівника культури України. Їй вдавалося найкраще організувати колектив, налагодити роботу бібліотеки, побудувати і прикрасити приміщення, а також знайти всі можливості для того, щоб бібліотека стала не тільки сховищем книг, але також і музеєм, картинною галереєю і концертним залом.
У 1978 році Хмельницька бібліотекар була нагороджена Почесною грамотою Президії Верховної Ради України. У 1987-1988 її відзначали дипломами ВДНГ України та СРСР, також вона має безліч інших дипломів, нагород і премій за відмінну роботу.
На даний момент штат Хмельницької обласної бібліотеки становить 43 працівника, з яких 33 відносяться саме до бібліотеки. Книжковий фонд, який розподілено на сім відділів, становить 150 000 примірників книг. Щороку через будівлю бібліотеки проходить понад 15 000 читачів, які прочитують приблизно 318 000 різних книг.