Ясіня

Карпатські зорі, Ясіня

Садиба "Пролісок"

Селище Ясіня розташоване біля підніжжя гір Говерла , Близнюки і Петрос , в урочищі Драгобрат. Цікаво , що всі шляхи до підніжжя гори Стіг проходять саме через селище Ясіня , який знаходиться на висоті 647 метрів над рівнем моря.
Селище Ясіня відомий, перш за все , завдяки гірськолижного спорту . Тут працює безліч трас , а також два бугельні витяги на 500 і 1000 метрів. Поруч з витягами можна взяти напрокат спорядження , а також звернутися за допомогою інструкторів. Інфраструктура селища розвивається , тут є відмінні варіанти для проживання та відпочинку , кафе , магазини , а також сауни.
 Свою назву селище Ясіня отримав від ясеневого лісу. На гербі селища навіть зображений ясен , а символом є раніше невелика каплиця , яка тепер є Струківською церквою. Згідно з місцевою легендою , пастух на ім'я Струк застряг взимку з отарою в горах , тому покинув своїх овець , щоб врятуватися від морозів. Після того , як пастух повернувся навесні туди , де залишив своїх овець , побачив , що вони стояли в тому ж місці , де він їх і залишив. Струк подякував Бога за таке чудо , і вирішив назвати поселення на честь ясенового лісу Ясіня .

Booking.com

У Ясінях не можна не спробувати традиційне гуцульське блюдо , яке носить назву банош . Його тут дуже люблять і готують з особливими почуттями. Банош являє собою кашу з кукурудзяного борошна , яка готується особливим способом і заправляється при подачі шкварками , бринзою і грибами. Навіть якщо в місцевому ресторані в меню не буде вказано це блюдо , то кухар обов'язково приготує його на ваше прохання , що пояснює виключне гостинність місцевого народу .
У Ясінях є краєзнавчий музей , де можна почерпнути для себе багато нового про історію місцевості. Струківська церква, побудована з дерева , все ще працює , і знаходиться в кілометрі від центру селища. Крім того , побувавши в Ясінях , помилуйтеся на високогірний водоспад Труфянец , розташований на околиці селища . Розваг також більш ніж достатньо - звідси можна відправитися в Яремче , на солоні озера в Солотвино , на Яблуницький перевал , відправитися в Хуст в Долину нарцисів , буйно зацвітають по весні , відправитися на Говерлу або до географічного центру Європи